Informace o Hře

Duchové, Démoni a Draci je dobrodružná fantasy hra určena pro hráče od šesti let. Zavádí vás do barvitého světa, ve kterém figuruje nadvláda těchto bytostí. Drakům patří vše, co je ve vzduchu, Duchům země a Démonům vodní svět. Hráč má za úkol porazit nepřátele a dosáhnout truhlice s pokladem uprostřed herního plánu, která znamená záchranu světa a vítězství pro něj.

Samotný herní plán je rozdělen na čtyři obdélníkové části, na kterých se nacházejí čtyři hrací okruhy. Hráč začíná postavením své figurky na libovolné prázdné políčko spodního okruhu. 

Postupuje podle hodů kostky a cestou sbírá karty. Na nich jsou buď přátelé, kouzla nebo předměty, které ho posilní a usnadní mu průchod do dalšího okruhu, nebo naopak nepřátelé, které musí přemoci. Hráč si musí vystačit se sedmi životy. Během hry vás mohou překvapit nepřátelé, kteří přicházejí ve skupinách, nebo naopak se sami můžete proměnit v netvora, což vám na tři kola poněkud nepříjemně ovlivní postavu.

Při hře se můžete dostat do mnoha rozličných situací. Jsou to nejen souboje s nestvůrami, ale také např. šlápnutí na speciální místa na herním plánu či boje mezi sebou. Jednotlivé okruhy jsou spojené přes speciální hrací políčka

  • .

Herní plán i příslušenství ke hře se vyznačuje propracovaným a líbivým designem. Na své si přijdou především fanoušci fantasy. K dispozici je rozšíření karet, které doporučujeme používat v posledních dvou okruzích. Hra se tak stává těžší a zábavnější. Hru taktéž doporučujeme jako dárek pro děti, u kterých máte zájem, aby se naučily hrát a mít rády deskové hry, protože hra dokáže rychle zaujmout, pravidla jsou jednoduchá na pochopení a design i atmosféra celé hry podněcuje (nejen) dětskou fantazii.

Přejeme vám mnoho příjemně strávených chvil s naší hrou!

Historie projektu

Hra byla vydána v roce 1993 Petrem Chlupem z Blanska.

Kontakt

Duchové, démoni a draci

duchove.demoni.draci@gmail.com

Sloupečník 48
Blansko
67801

702100273

IČ: 16338715

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode